Gra, mecz lub wyścig musi trwać

MATT CAMPBELL / AFP przez Getty Images

We wszystkich dyscyplinach sportowych zawodowi sportowcy są wzorem siły fizycznej, a także męstwa umysłowego, występując pod presją przed tysiącami, a czasem milionami widzów. Ale są sytuacje, w których sportowcy mają więcej do zmagania niż wysokie stawki i zaciekli przeciwnicy. Czasami pogoda staje się głównym czynnikiem w zawodach. Oto czasy, kiedy zawodowi sportowcy rywalizowali w mroźnym mrozie, palącym upale, huraganowych wiatrach i nie tylko.

Gra 4 World Series 1997

Jeff Haynes / AFP przez Getty Images

Pojedynek Game 4 World Series 1997 pomiędzy Cleveland Indians i Florida Marlins w Cleveland jest oficjalnie najzimniejszym meczem World Series w historii. Temperatura na pierwszym wyciągu wynosiła około 38 stopni Celsjusza, ale odczuwała się bardziej jak 18 stopni przy chłodnym wietrze. Gracze przeszli od rozegrania pierwszych dwóch gier z serii w pobliżu łagodnego Miami do zmagań z opadami śniegu i lodowymi plamami, które utworzyły się na bramce. Chociaż Indianie wygrali grę, Marlins ostatecznie wygrali serię.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi

KIRILL KUDRYAVTSEV / AFP przez Getty Images

Podczas gdy zimowi olimpijczycy są przyzwyczajeni do zmagania się z zimnem, ich sporty często zależą od niskich temperatur. Właśnie dlatego wyjątkowo ciepła pogoda podczas Igrzysk w Soczi w 2014 roku sprawiła, że ​​wielu sportowców przestało grać. Soczi w Rosji to najcieplejsze zimowe igrzyska olimpijskie w historii, z wysoką temperaturą 68 stopni i ani jednym momentem rozgrywek poniżej zera. Urzędnicy musieli ponownie pokryć trasy w 80% sztucznym śniegiem. Sportowcy musieli przemyśleć swoje garderoby; niektórzy nawet wepchnęli śnieg do skafandrów, aby ochłodzić się od upału. Zawody w skokach narciarskich zostały odwołane po utworzeniu się kałuż, a zawodnicy poślizgnęli się i upadli w lądowisku.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pyeongchang

David Ramos / Getty Images

Na drugim końcu spektrum, poniżej zera temperatury i wiatr w Pyeongchang w Korei Południowej również odstraszyły sportowców. Kilka imprez narciarskich zjazdowych, slalomowych i snowboardowych zostało przerwanych lub przełożonych z powodu wiatru o prędkości do 40 mil na godzinę. Sportowcy nie byli w stanie utrzymać kontroli podczas skoków, ponieważ byli skręcani przez wiatr do 20 stóp nad ziemią, powodując niebezpieczne upadki i zderzenia.

Mecz o mistrzostwo AFC 1981

Bruce Bennett / Getty Images / TNS

Mecz o mistrzostwo AFC z 1981 roku pomiędzy San Diego Chargers i Cincinnati Bengals to najzimniejszy mecz w historii NFL, który zyskał przydomek „Freezer Bowl”. Temperatura w czasie gry w Cincinnati wynosiła -9, ale czuła się jak -59 na wietrze, który w porywach osiągał prędkość do 35 mil na godzinę. To sprawiło, że pole i piłka stały się twarde jak skała. Rozgrywający szarżujący, Dan Fouts, miał w brodzie sople lodu. Bengals QB Ken Anderson dostał odmrożeń na prawe ucho, podczas gdy wielu graczy doznało odmrożeń palców rąk i nóg. Bengals ostatecznie wygrali 27-7.

NHL Winter Classic 2008

Bill Wippert / NHLI przez Getty Images

NHL Winter Classic to jeden z najpopularniejszych meczów ligi w sezonie zasadniczym, pomimo często mroźnych warunków panujących na zewnątrz, które odbywają się co roku w styczniu. W inauguracyjnym konkursie w Orchard Park w Nowym Jorku zebrało się Pittsburgh Penguins, Buffalo Sabres i ponad 71 000 fanów. wytrzymać średnią temperaturę 31,1 stopnia przy spadku krążka . Gracze i widzowie musieli także zmierzyć się z burzą śnieżną. Duże, grube płatki śniegu oślepiały widok graczy i utrudniały ukończenie długich przejazdów lub podań, ale tworzyły również senny efekt kuli śnieżnej, który wzbogacił mit o legendarnej już grze.

2013 Snow Classic

Dustin Bradford / Getty Images Sport przez Getty Images

Marcowa zamieć zrzuciła śnieg na graczy podczas kwalifikacji do Mistrzostw Świata CONCACAF 2013 pomiędzy drużyną USA i Kostaryką w Dick’s Sporting Goods Park w Kolorado. Mecz, znany przez fanów w mediach społecznościowych jako Snow Clasico, wymagał żółto-fioletowej piłki, którą można było zobaczyć pośród białego kurzu. Temperatura startu wynosiła 28 stopni, a członkowie załogi naziemnej używali pługów i łopat, aby utrzymać widoczność linii pola. Clint Dempsey dał USA prowadzenie 1: 0 w 16. minucie, więc kiedy gra została na krótko przerwana w 55. minucie z powodu białych okienek, trener USA Juergen Klinsmann naciskał na kontynuację gry. Tak się stało, a USA były w stanie odnieść zwycięstwo, ku oburzeniu Kostaryki.

Mecz 1 z finałów NBA 2014

Andy Lyons / Getty Images Sport Classic przez Getty Images

Pierwszy mecz finałów NBA 2014 pomiędzy Miami Heat i San Antonio Spurs jest od zawsze znany fanom jako „gra w klimatyzację”. Zawodnicy z obu stron próbowali pokonać upał po przerwie w dostawie prądu, która spowodowała wyłączenie klimatyzacji w Centrum AT&T w San Antonio, podnosząc temperaturę na boisku do ponad 90 stopni. Gracze wypijali wodę, a gwiazda Heat, LeBron James, walczyła, zanim musiał zostać podniesiony z podłogi w ostatnich minutach z powodu skurczów nóg. Chociaż Spurs poradzili sobie z upałem w Grze 1, Miami w końcu wróciło, by zdobyć koronę w Grze 7.

2018 US Open

TIMOTHY A. CLARY / AFP przez Getty Images

Gorące i wilgotne warunki zmęczyły zawodowców tenisa drugiego dnia turnieju US Open 2018 w Nowym Jorku. Ekstremalne sierpniowe upały osiągnęły 98 stopni Celsjusza przy 50% wilgotności, a prawdziwa temperatura na kortach przekraczała 100 stopni. Amerykańskie Stowarzyszenie Tenisowe po raz pierwszy wprowadziło „politykę ekstremalnych upałów” w meczach mężczyzn, w których po trzecim secie gracze mieli 10-minutowe przerwy. Novak Djokovic i Marton Fucsovics wykorzystali przerwę podczas meczu, aby usiąść w lodowej łaźni i spróbować się ochłodzić. Pięciu zawodników zostało zmuszonych do wycofania się z meczów z powodów „związanych z upałem”.

1976 Maraton Bostoński

Frank O'Brien / The Boston Globe przez Getty Images

Przy kwietniowych temperaturach dochodzących do 100 stopni na trasie, maraton bostoński w 1976 roku stał się znany jako „Bieg dla węży”, ponieważ właściciele firm i domów na trasie zaczęli pomagać w ochłodzeniu przechodzących sportowców za pomocą węży ogrodowych. Ponad 40% z blisko 1900 startujących nie ukończyło wyścigu.

Tour de France 2019

Justin Setterfield / Getty Images

Trasa Tour de France zmienia się co roku, a 21 różnych części lub „etapów” prowadzi zawodników przez różne tereny Francji. Każdego roku zawodnicy mają gwarancję zmagania się z męczącą górską częścią, a 19 etap 2019 prowadził zawodników przez Alpy wzdłuż Col d'Iseran, najwyższej utwardzonej przełęczy górskiej w Europie. Ostatnia część etapu 19 została jednak odwołana po potężnej letniej burzy, która pokryła drogę gradem i spowodowała lawiny błotne na trasie.

Gra piąta w World Series 2008

Jim McIsaac / Getty Images

Po raz pierwszy zawieszono mecz World Series z powodu dzikiej pogody podczas piątego meczu World Series 2008 pomiędzy Philadelphia Phillies a Tampa Bay Rays. Zaczęło padać przed rozpoczęciem meczu, ale przed piątą rundą mżawka przerodziła się w powódź, którą przerwała obsługa naziemna nakładająca środki suszące na bramę i kopiec miotacza. Niebezpieczne kałuże na ścieżkach bazowych i biczujące wiatry w końcu spowodowały, że rozgrywka została zatrzymana w połowie szóstej rundy, przy remisie 2-2. Gra została wznowiona dwa dni później, a Phillies ostatecznie wygrali grę i serię.

2007 Black Leopards kontra Orlando Pirates

Lefty Shivambu / Gallo Images / Getty Images

Po tym, jak już spowodował awarię zasilania, burza siała spustoszenie w meczu piłki nożnej między zawodowymi klubami piłkarskimi z RPA, Orlando Pirates i Black Leopards. Silne wiatry uderzyły w boisko na billboardach reklamowych na obwodzie, raniąc jednego liniowego i trzech graczy, z których dwóch zostało rozciągniętych poza boisko. Gra przez chwilę trwała, zanim piorun i ulewny deszcz zmusiły sędziów do wezwania meczu.

2011 Jacksonville Jaguars vs. Carolina Panthers

Streeter Lecka / Getty Images

Oryginalny „Monsoon Game” miał miejsce w 1979 roku, kiedy Kansas City zmierzyło się z Tampa Bay pośród jednych z najbardziej ulewnych deszczy, jakie kiedykolwiek widziano w meczu NFL. Kolejna część miała miejsce ponad trzy dekady później w Charlotte w Północnej Karolinie, stając się „Monsoon Bowl”. Mecz rozpoczął się suchy, ale niebo otworzyło się tuż przed przerwą i wkrótce gracze stali w wodzie po kostki. Wodospady spływały z górnych poziomów na wentylatory znajdujące się poniżej. W trzeciej kwarcie powódź ustąpiła, ale wtedy pole było śliskie, błotniste, pokryte kałużami. Panterom udało się utrzymać na powierzchni i odnieść zwycięstwo.

1987 Calgary Flames kontra New Jersey Devils

Bruce Bennett Studios za pośrednictwem Getty Images Studios / Getty Images

Ogromna zamieć uderzyła w New Jersey 2 stycznia 1987 roku, spadając 22 cale śniegu przed pojedynkiem NHL pomiędzy Flames i Devils. Płomienie były już w mieście i zatrzymały się w pobliskim hotelu, więc mogli łatwo dotrzeć do Brendan Byrne Arena. Gra została opóźniona o dwie godziny, czekając na przybycie minimalnej liczby graczy diabłów. Sprzedano ponad 10 000 biletów, ale tylko 334 fanów było w stanie pokonać lód, śnieg, postoje i porzucone samochody, aby to zrobić. Diabły oficjalnie nazywają tych zagorzałych fanów „klubem 334”.

Puchar Rydera 2010

Jamie Squire / Getty Images Sport przez Getty Images

Niesławne deszcze Wielkiej Brytanii zalały widzów, caddów, zawodników i pole golfowe podczas katastrofalnego Pucharu Ryder Cup 2010 w Walii. Po kilku godzinach ulewy niektóre niestandardowe kombinezony i torby przeciwdeszczowe Team USA były ciężkie i nasiąknięte wodą lub miały przecieki sprężynowe. PGA of America spanikowała i kupiła od dostawcy dla zespołu europejskiego tysiące dolarów dodatkowych kombinezonów przeciwdeszczowych. W turnieju dwukrotnie zawieszano grę, a po raz pierwszy w historii Ryder Cup ostatnia sesja odbyła się w poniedziałek.

Mecz o mistrzostwo AFC 1975

Zdjęcie dzięki uprzejmości Pittsburgh Steelers

Deszcz, który sączył się wokół plandeki chroniącej boisko na stadionie Three Rivers przed meczem o mistrzostwo AFC w 1975 roku między Oakland Raiders i Pittsburgh Steelers, zamarzał w nocy, szczególnie wzdłuż linii bocznej. To zneutralizowało grę podań obu drużyn i okazało się zdradliwe dla graczy. Odbiorca Steelersów, Lynn Swann, stracił przytomność i doznał ciężkiego wstrząsu mózgu po tym, jak uderzył głową o twardą, lodowatą ziemię. Właściciel Raiders, Al Davis, oskarżył Steelersów, którzy wyszli z wygraną, o celowe zamrożenie pola przed meczem, chociaż obie drużyny walczyły na boisku tego dnia.

2002 Oakland Raiders kontra Patrioci z Nowej Anglii

Zła pogoda i kontrowersje nękały kolejną kluczową grę Raiders prawie 30 lat później w konkursie, który od tego czasu został uwieczniony jako „Tuck Rule Game”. W styczniu 2002 roku Raiders grali z Patriots w Foxborough, Massachusetts, o miejsce w meczu o mistrzostwo AFC. Gwałtowna burza śnieżna pokryła biało boisko i zmniejszyła widoczność dla zawodników, sędziów i kibiców. Pracownicy musieli używać odśnieżarek, aby usuwać linie na boisku między grami. Warunki w zimowej krainie czarów stały się częścią mitu stojącego za najbardziej kontrowersyjną recenzją powtórek w historii NFL. Prawie przegrany przez rozgrywającego Patriots, Toma Brady'ego, został uznany za niepełną przepustkę, w oparciu o nowo ustanowioną regułę zwaną „regułą tuck”. Patriots wygrali w dogrywce i zdobyli pierwszy pierścień drużyny Super Bowl.

2019 Cincinnati Reds vs San Francisco Giants

Joe Robbins / Getty Images Sport przez Getty Images

Gracze MLB ugięli się przez deszcz, śnieg, grad i upał, ale kiedy dzika pogoda przeszkadza lokalnym owadom, to już inna historia. Przed meczem The Reds i Giants w 2019 roku na boisko zszedł gęsty rój pszczół, zmuszając sędziów do opóźnienia rozpoczęcia meczu o około 30 minut. Zapolowy obrońca The Reds Derek Dietrich żartobliwie wbiegł na boisko ze sprzętem pszczelarskim, aby ocalić sytuację. Opóźnienia pszczół nie są tak rzadkie podczas wiosennego treningu, ponieważ roje zdarzają się, gdy ciepła pogoda i kwitnące kwiaty następują po długiej, mokrej zimie.

2007 New York Yankees vs. Cleveland Indians

Gregory Shamus / Getty Images Sport przez Getty Images

Być może najsłynniejsza interwencja błędów w profesjonalnych grach sportowych miała miejsce podczas gorącego, wilgotnego meczu play-off w 2007 roku pomiędzy New York Yankees i Cleveland Indians w Ohio, który stał się znany jako „The Bug Game”. Miliony muszek nękały graczy na boisku iw ziemiance z powodu „doskonałego roju” czynników, w tym wypychania ich przez prądy powietrzne z ich lęgowisk wokół jeziora Erie. Gracze próbowali odepchnąć ich kapeluszami i rękawiczkami, ale robaki wciąż latały w ich oczach, nosie, a nawet ustach.

Mistrzostwa Świata 2017

Alex Morton / Getty Images Sport przez Getty Images

Mecze piłki nożnej uporały się też z brzydkimi owadami, także na światowej scenie. Podczas meczu grupy G Mistrzostw Świata 2017 między Anglią a Tunezją w Wołgogradzie w Rosji gracze zostali oblani silnym środkiem odstraszającym owady przed meczem i przed przerwą, ale nadal byli nękani przez rój hybrydowych komarów i muszek. Helikoptery rozpyliły już pestycydy na dwa dni przed meczem i chociaż płyny były zazwyczaj zakazane, widzom pozwolono wnosić spray na owady na arenę.

2004 Indianapolis 500

Darrell Ingham / Getty Images

Indianapolis 500 w 2004 r. Przebiegał z napadami i startami, gdy załogi czekały na deszcz i grad, aż w końcu wyścig został skrócony o 20 okrążeń z powodu zbliżającego się tornada F2. Lejek wylądował mniej niż 10 mil od Indianapolis Motor Speedway, uruchamiając syreny tornado, które spowodowały, że fani wyskakiwali z miejsc i szukali schronienia pod trybunami, dopóki burza nie przeszła.

1982 Miami Dolphins kontra Patrioci z Nowej Anglii

Dzięki uprzejmości Patrioci nowej Anglii

Warunki zawodów pomiędzy Dolphins i Patriots w 1982 roku w Foxboro w stanie Massachusetts przeszły do ​​historii NFL. Przed meczem na stadion zrzucono śnieg, a sędziowie pozwolili „pługowi śnieżnemu”, który w rzeczywistości był małym traktorem wyposażonym w zamiatarkę do śniegu, na czyszczenie boiska podczas przerw w akcji. Gdy Patrioci przygotowywali się do kopnięcia do kosza z gry, kierowca pługa śnieżnego wyszedł, aby oczyścić linię 20 jardów, ale skręcił, aby zamiast tego oczyścić obszar 3 jardy za miejscem, w którym znajdowałby się placekicker. Gra toczyła się dalej, Patriots wygrali 3: 0, a mecz zyskał przydomek „The Snowplow Game”. Chociaż NFL stworzyło regułę, która zapobiegłaby powtórzeniu się tej przewagi, traktor od dnia wisi w Patriots Hall of Fame.

1988 Toronto Blue Jays kontra Texas Rangers

Ron Jenkins / Getty Images

Jako jedna z trzech najbardziej wysuniętych na południe drużyn MLB, Rangers, z siedzibą w Arlington w Teksasie, gościły dwa najgorętsze mecze ligowe w historii. The Rangers jako pierwsi ustanowili główny rekord ligi w najgorętszym czasie rozpoczęcia gry, pierwszym skokiem o 109 stopni w 1980 roku przeciwko Minnesota Twins. Zremisowali ten rekord ponownie w 1988 roku przeciwko Toronto Blue Jays. Przez lata Rangersi przetrwali ponad pół tuzina początkowych temperatur powyżej 104. Nowy dom Rangersów, Globe Life Field, będzie miał rozsuwany dach, z którego będzie mógł korzystać zespół po przeprowadzce w 2020 roku.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Atlancie 1996

Wally McNamee / CORBIS / Corbis przez Getty Images

W kilku miastach-gospodarzach Letnich Igrzysk Olimpijskich było prawie za gorąco, a organizatorzy musieli walczyć, aby zapewnić sportowcom i widzom bezpieczeństwo w upalnych temperaturach. Igrzyska w Atlancie w 1996 r. Odbyły się w szczytowym okresie wilgotnego letniego upału w Georgii, kiedy w pierwszy weekend temperatura sięgała prawie 100 ° C. Atlanta sama wydała 1 milion dolarów, aby chronić konie przed upałem podczas zawodów jeździeckich, w tym instalując wentylatory mgły wodnej o dużej mocy. Jeśli chodzi o sportowców-ludzi, sztuczną murawę na boisku do hokeja na trawie trzeba było schładzać wodą zamieniającą się w parę.

Mistrzostwa Świata 2014

Christopher Lee / Getty Images

W przeciwieństwie do wielu innych transmitowanych w telewizji zawodów sportowych, mecze piłki nożnej nie mają przerw, w tym reklam i przerw. Oznacza to, że sportowcy grają bez przerwy przez całe 45 minut. Ten brak przerw na odpoczynek i nawodnienie stanowi zagrożenie dla sportowców, zwłaszcza w ekstremalnych warunkach pogodowych. Dopiero w 2014 roku w Brazylii urzędnicy zarządzili pierwszą oficjalną przerwę na wodę podczas Mistrzostw Świata. Sędzia zarządził przerwę dla graczy z USA i Portugalii w 39. minucie meczu, ponieważ w Ameryce Południowej upał wynosił 84 stopnie przy 80% wilgotności. W dalszej części turnieju, podczas meczu Meksyku z Holandią, urzędnicy ogłosili pierwsze w historii trzyminutowe przerwy na ochłodzenie podczas mistrzostw świata, kiedy temperatura wewnątrz stadionu osiągnęła nawet 100 stopni.

1964 US Open

Gracze PGA Tour mieli do czynienia z silnym wiatrem i deszczem, ale turnieje często są przerywane w obliczu trudnej pogody. Jednak podczas turnieju US Open w Bethesda w stanie Maryland w 1964 roku, upalne czerwcowe temperatury sięgające 108 nie przestały grać ani twardogłowego golfisty Kena Venturiego. Venturi walczył z wyczerpaniem cieplnym i odwodnieniem, by skończyć. Lekarz poradził mu, aby przestał grać, ale zignorował ostrzeżenie i był w stanie odnieść legendarną wygraną.

2018 Australian Open

Cameron Spencer / Getty Images

Przy temperaturach przekraczających 100 stopni F na zewnątrz w Melbourne temperatura na twardym boisku osiągnęła ponad 150 stopni podczas meczu drugiej rundy Australian Open pomiędzy Gaelem Monfilsem a Novakiem Djokovicem w 2018 roku. Gra była kontynuowana pomimo niebezpieczeństwa wyczerpania cieplnego i udaru cieplnego, ponieważ przestań grać, stosowana jest formuła wykorzystująca zarówno ciepło, jak i wilgotność, ale poziomy wilgotności nie przekraczały reguły turniejowej. Następnego dnia francuska zawodniczka Alize Cornet upadła z gorąca podczas walki z Elise Mertens, ale mimo brutalnych warunków zakończyła mecz.

Gra 3 World Series z 1989 roku

Otto Greule Jr / Getty Images Sport przez Getty Images

Jedną z najbardziej znanych amerykańskich katastrof naturalnych jest trzęsienie ziemi w San Francisco w 1906 roku, chociaż fani sportu mogą również pamiętać jego kontynuację z 1989 roku. Trzęsienie ziemi o sile 6,9 ​​w skali Richtera nawiedziło miasto na kilka minut przed planowanym rozpoczęciem trzeciej gry World Series pomiędzy Oakland As i San Francisco Giants. Gracze, trenerzy, pracownicy i ponad 60 000 fanów w Candlestick Park poczuli wstrząsy wstrząsające stadionem. Chociaż uszkodzenia parku były minimalne w porównaniu z resztą Bay Area, gra została przełożona na 10 dni.

Finał Ligi Mistrzów 2008

FRANCK FIFE / AFP przez Getty Images

Niebo otworzyło się podczas drugiej połowy finału Ligi Mistrzów 2008 między Manchesterem United a Chelsea w Moskwie. Zimny, ulewny deszcz uderzył kapitana drużyny Chelsea, Johna Terry'ego, podczas decydującego rzutu karnego, zmuszając go do potencjalnego zwycięskiego strzału szeroko. United zdobyli wszystkie pozostałe PK, a Nicholas Anelka z Chelsea również nie trafił, dając Czerwone Diabły zwycięstwo.

2008 Seattle Seahawks kontra Green Bay Packers

Jonathan Daniel / Getty Images

Green Bay ma historię paskudnych burz śnieżnych, w tym mecz z Tampa Bay w 1985 roku, nazwany „Snow Bowl”. Matka Natura po raz kolejny rzuciła graczom krzywą piłkę w meczu play-off NFC w 2008 roku. Pakowacze prosperowali, gdy Seahawks miotały się podczas silnej burzy śnieżnej, która zmniejszyła widoczność i sprawiła, że ​​Lambeau Field stało się śliską powierzchnią.

Gra 7 World Series w 2001 roku

Keith Torrie / NY Daily News Archive via Getty Images

Podczas dramatycznego meczu finałowego World Series 2001 między New York Yankees a Arizona Diamondbacks przez Phoenix przeszła burza piaskowa. Diamentowcy prowadzili 1: 0 w siódmej rundzie, kiedy silny wiatr zaczął siać brudem i śmieciami po boisku i dmuchać piaskiem w oczy graczy. Wydawało się, że ta pustynna burza zrzuciła obrońców D, którzy zrezygnowali z dwóch przejazdów i prowadzenia, dopóki zespół nie zagrał dziewiątej rundy, aby wygrać swoje pierwsze World Series.

Mistrzostwa NFC 2007

Zarówno New York Giants, jak i Green Bay Packers są przyzwyczajeni do gry w zimnym klimacie, ale obie strony stanęły w obliczu szczególnie trudnej bitwy o tytuł NFC, gdy rywalizowały w chłodnej pogodzie z temperaturą -23 stopnie F. Gracze Giants pili ciepły rosół z kurczaka aby się rozgrzać w przerwie, a gracze stracili czucie w opuszkach palców. Pomimo trudnych warunków, słabsi Giants byli w stanie odnieść zwycięstwo i pokonać Patriots w Super Bowl.

Maraton nowojorski 1984

Walter Leporati / Getty Images

Podczas gdy maraton bostoński miał sporo upałów, wyjątkowo wysokie temperatury podczas maratonu nowojorskiego w 1984 r. W październiku okazały się śmiertelne. Temperatury dochodzące do 79 stopni i wilgotność sięgająca 96 procent spowodowały pierwszą ofiarę śmiertelną na trasie po upadku i późniejszej śmierci francuskiego biegacza. Wyścig, którego zwycięzca zatrzymywał się osiem razy przed ukończeniem, został nazwany przez organizatora i dyrektora maratonu „katastrofą roku 1984”.

2001 Wimbledon

Alex Livesey / ALLSPORT

Deszcze na Wimbledonie w 2001 roku legendarnie zmieniły przebieg turnieju, w wyniku którego chorwacki gracz Goran Ivanisevic stał się pierwszą dziką kartą, która wygrała turniej Wielkiego Szlema. W meczu półfinałowym z Brytyjczykiem Timem Henmanem Ivanisevic przegrywał, dopóki niebo się nie otworzyło, a rywalizacja została zawieszona do soboty, a następnie zawieszona następnego dnia do niedzieli. To ekstremalne opóźnienie pozwoliło Ivanisevicowi zebrać siły i zająć miejsce w finale. W 2009 roku All England Club odsłonił rozsuwany dach na Centre Court, aby udaremnić wszelkie przyszłe interwencje pogodowe.

1995 San Diego Chargers vs. New York Giants

Al Bello / Allsport / Getty Images Sport przez Getty Images

Mecz NFL z 1995 roku w New Jersey zamienił się w bitwę na śnieżki, a następnie w wymykające się spod kontroli miejsce zbrodni, znane wśród fanów jako „Gra Śnieżki”. Śnieg sprzed kilku dni został usunięty z boiska, ale nie z trybun, a kibice zaczęli rzucać twardymi, lodowatymi śnieżkami wokół stadionu. Kiedy sędziowie postanowili przerwać grę w czwartej kwarcie i kontrolować kibiców, kierownik ekwipunku Chargers został uderzony w głowę śnieżką i stracił przytomność. Fani nadal obrzucali zawodników, trenerów i personel. Aresztowano kilkunastu fanów, wyrzucono 175, a Giants kupili całostronicową reklamę w gazecie z San Diego, aby przeprosić Chargers za ten incydent.

Mecz 3 z 2009 National League Division Series

Doug Pensinger / Getty Images Sport przez Getty Images

Z powodu przenikliwego zimna dochodzącego do 35 stopni na pierwszym wyciągu, zanim spadł do niskiego poziomu 26 w Denver, pogoda podczas trzeciego meczu NLDS 2009 między Philadelphia Phillies i Colorado Rockies zremisowała z World Series w 1997 r. Gra play-off. Zimna gra trwała tylko dziewięć rund, ale trwała po brutalnych czterech godzinach i sześciu minutach. Mecz został przełożony już dzień wcześniej z powodu śniegu, lodu i rekordowo niskich temperatur.

2013 Baltimore Ravens kontra Chicago Bears

Jonathan Daniel / Getty Images Sport przez Getty Images

Wietrzne Miasto zasłużyło na swoją nazwę podczas meczu między Krukami i Niedźwiedziami w 2013 roku. Mecz w pierwszej kwarcie został opóźniony o prawie dwie godziny, a kibice zostali ewakuowani z miski do siedzenia z powodu piorunów i ulewnego deszczu. Chicago miało również ostrzeżenia o tornado i gwałtownej powodzi z porywami wiatru do 34 mil na godzinę.

Mistrzostwa Tour 2019

Kevin C. Cox / Getty Images Sport przez Getty Images

W sierpniu 2019 popołudniowa gra została przerwana na Tour Championship w East Lake Golf Club w Atlancie z powodu burzy, kiedy potężny piorun spadł z nieba i uderzył w wierzchołek drzewa na polu golfowym w pobliżu tee nr 16. Wielu fanów zostało rannych, a pięciu wysłano do szpitala. Turniej został zawieszony na resztę dnia.

Puchar Świata Kobiet 2019

Martin Rose / Getty Images

Podczas Mistrzostw Świata Kobiet w 2019 r. Francja, będąca gospodarzem konkursu, doświadczyła rekordowych upałów w lecie. Chociaż szkoły zostały zamknięte, a imprezy odwołane w całym kraju, zaplanowany mecz ćwierćfinałowy między Reprezentacją Stanów Zjednoczonych a Francją w Paryżu trwał dalej. Na początku temperatura wynosiła około 90 stopni, więc drużyny mogły mieć przerwę na wodę w każdej połowie.

1994 San Antonio Spurs kontra Golden State Warriors

Chris Covatta / Getty Image

Pogoda tak naprawdę nie ma wpływu na mecze NBA, ale fani Spurs znaleźli się w samym środku ulewy po tym, jak system przeciwpożarowy Alamodome wyłączył się podczas otwarcia sezonu 1994-95 przeciwko Warriors. Pokaz sztucznych ogni przed grą uruchomił armatkę wodną, ​​która wyrzucała wodę na fanów, zawodników i trenerów pod ciśnieniem sięgającym 2900 galonów na minutę przez cztery minuty, po czym została wyłączona. Ta klęska sprawiła, że ​​niektórzy fani przemokli i opóźniło grę o 50 minut. Zespół wyciągnął wnioski z tej lekcji, a późniejsze prace pirotechniczne w pomieszczeniach przebiegały bez incydentów.

1986 Phoenix Suns kontra Seattle SuperSonics

Zdjęcia VDB / Shutterstock.com

Spurs nie wyróżnia się tym, że pierwszy „deszcz” w NBA ma miejsce. Ten punkt orientacyjny należy do SuperSonics podczas ich meczu przeciwko Suns w styczniu 1986 roku. Deszcz przeciekał przez dach Koloseum, pozostawiając piłkarzy walczących o wycieranie kałuż na korcie. Gracze ślizgali się i upadali, a fani nawet otworzyli parasole w pomieszczeniach, zanim mecz został ostatecznie odwołany w drugiej kwarcie po prawie godzinnym opóźnieniu.

1988 Philadelphia Eagles kontra Chicago Bears

Jonathan Daniel / Allsport / Getty Images Sport przez Getty Images

Chicago jest nie tylko podatne na zimowe burze. W drugiej kwarcie rozgrywki playoff w dywizji NFC w grudniu 1988 roku pomiędzy Orłami i Niedźwiedziami przykryła gęsta mgła. Widoczność graczy spadła do zaledwie około 10-15 jardów. Niektórzy skarżyli się urzędnikom, że nie widzieli nawet pierwszych rzutów, a urzędnicy i komentatorzy nie mogli widzieć z loży prasowej, ale gra była kontynuowana. Żadnemu zespołowi nie udało się zdobyć kolejnego przyłożenia, a Bears ostatecznie wygrali „Fog Bowl” 20-12.

French Open 2019

Clive Brunskill / Getty Images

Gwiazdy tenisa musiały zmagać się z huraganowymi warunkami i opóźnieniami pogodowymi przez wiele dni podczas French Open w Paryżu w 2019 roku. Półfinałowy mecz mężczyzn pomiędzy Novakiem Djokovicem a Dominicem Thiemem został przełożony z powodu deszczu i wiatru o prędkości 55 mil na godzinę. W meczu półfinałowym Rafael Nadal i Roger Federer musieli nadal wycierać piasek z oczu, a podmuchy wiatru niosły gruz i parasole po korcie.

2007 Buffalo Bills kontra Cleveland Browns

Bob DeMay / Akron Beacon Journal / MCT

Zła pogoda zimowa w grudniu 2007 roku doprowadziła do jednego z najniższych punktów w dzisiejszych meczach NFL, kiedy to Bills spotkali się z Browns w Cleveland. Podmuchy wiatru dochodzące do 40 mil na godzinę sprawiły, że rzucenie piłki było prawie niemożliwe, co zmusiło obie drużyny do polegania na grze biegowej na śliskiej od śniegu nawierzchni. Żadna z drużyn nie zdobyła ani jednego przyłożenia, a Browns pokonali wygraną 8-0.

2012 Detroit Pistons kontra Houston Rockets

Dave Reginek / Getty Images

NBA doświadczyło jednego ze swoich jedynych opóźnień spowodowanych mgłą, gdy wadliwa maszyna do mgły na Halloweenowy występ w przerwie na połowę została uruchomiona wcześnie podczas pojedynku Pistons i Rockets w 2012 roku. Na mniej więcej minutę w drugiej kwarcie, dym zaczął się wydobywać z kortowej maszyny do mgły, przerywając grę.